Led 30

Hypotéka: banka, nebo nezávislý finanční poradce?

Přemýšlíte o pořízení vlastního bydlení a řešíte, kde si vzít hypotéku? Ano, můžete navštívit jakoukoliv banku, abyste vybrali tu nejlepší nabídku pro váš investiční záměr. Ale zvládnete si najít tolik času, abyste oběhli všechny banky a mohli si vybrat tu nejlepší? Zřejmě ne.

Finanční poradce šetří čas i peníze

Naštěstí ale existuje řešení. Jestli chcete získat ucelený přehled o finančních produktech a zároveň poradit od někoho, kdo financím skutečně rozumí, bude pro vás nezaujatý finanční poradce ideální volbou. Když necháte výběr té nejvhodnější banky na něm, ušetří vám spoustu času. Často totiž nejde jen o výběr nejlepší sazby. Banky mají různé metodiky a je třeba zjistit, z jakých příjmů banka vychází pro bonitu, jak posuzuje a co požaduje k dokládání podkladů k účelu úvěru a zajištění.

Chcete další úvěr? Díky nám ho získáte výhodněji

Banky poskytují účelovou a neúčelovou hypotéku. Je jasné, že neúčelová neboli americká hypotéka bývá oproti účelové hypotéce dražší. Většina bank ale dnes umí v rámci k účelové hypotéce poskytnout klientovi v určité výši i neúčelovou část se stejnou sazbou. Uvažujete, že si vezmete druhý úvěr? Dokážeme vám poradit, jak je toto možné realizovat nejen při podání nové žádosti o hypotéku, ale i v době, kdy už nějaký úvěr splácíte.

Budete na to mít?

Bydlet v nájemním bytě, nebo si pořídit vlastní? To je to, oč tu běží. Je pravda, že dnešní nájmy se šplhají tak vysoko, že splátka úvěru může být mnohdy nižší než samotná cena nájmu. Abyste si ale byli jisti, která možnost je pro vás skutečně výhodnější, doporučujeme nechat si udělat propočet. U nás ve Finovu vám s ním rádi pomůžeme.