Čvn 01

Životní pojištění – ano či ne?

životní pojistka

Život je plný překvapení – a to jak těch milých, tak těch, kterým bychom se raději vyhnuli. Nikdo totiž nevíme, jestli to nebudeme právě my, kdo si v dalším kole vytáhne od života Černého Petra… Máte rodinu nebo je na vašem příjmu závislý někdo další? Pak je na místě si položit zásadní otázku: životní pojištění – ano či ne? 

Češi preferují pojištění majetku

Když se řekne pojištění, většinu z nás jako první napadne pojištění majetku. Není divu. Lidé si totiž většinou pojišťují domy, auta a další hmotné věci. Kam se ale poděl nájem, děti, jídlo, pohonné hmoty, koníčky atd.? Mnohdy zapomínáme na to, že značnou část našich pravidelných výdajů tvoří i tyto neméně důležité věci. A ty bychom v případě, že by se s námi stalo něco vážného, a my tak nemohli pracovat jako doteď, měli my (nebo naše rodina) obrovský problém zaplatit.  

Řešíš váhu matko? Zvaž spíš životko! 

Jsou pojištění, která se hodí, a jsou pojištění, která řadíme my poradci mezi tzv. must have. Životko patří samozřejmě k těm druhým. A tak když k nám do Finova poprvé přijde nový klient a rozebíráme se ním jeho finanční situaci, životní pojistka je obvykle první věc, kterou s ním řešíme. Pokud je totiž na vás a vašem příjmu někdo existenčně závislý, je maximálně zodpovědné si připustit, že stačí být ve špatný čas na špatném místě a život se obrátí vzhůru nohama. A to hned několika lidem najednou. 

S dobrou pojistkou bolí výpadek příjmu o něco míň

Věděli jste, že když dlouhodobě onemocníte nebo se vám stane vážný úraz, může váš příjem po dobu nemoci či léčení s úrazem poklesnout až na 60 %? Bohužel ještě hůř na tom budete, pokud jste před léčením podnikali. Podnikatelé se totiž musí obvykle spokojit s naprostým minimem. Dobrou zprávou ale je, že dobré životko všechna rizika spojená s nemocí a úrazy kryje. Pokud si ho pořídíte včas, budete (aspoň po finanční stránce) za vodou.

Životní pojištění nepotřebujete, pokud …

Cílem každého finančního poradce je, aby si jeho klient vybudoval dostatečnou finanční rezervu a zároveň smysluplně investoval své volné prostředky. Dostali jste od svého poradce pochvalu, že máte dostatečně naspořeno? Pak se bez téhle pojistky obejdete. Životko pro vás není životně důležité ani tehdy, pokud máte v záloze nemovitosti, které byste v případě výpadku příjmu mohli prodat. V tomhle případě ovšem riskujete, že pokud budete potřebovat peníze, budete muset svou nemovitost pravděpodobně prodat dost pod cenou.

Pořídit si tedy životní pojištění: ano či ne?

Ohrozil by vás náhlý výpadek příjmu? Nemáte k dispozici dostatečně velký finanční polštář, díky kterému byste náročné období po vašem vážném úrazu nebo úmrtí překlenuli vy nebo vaše rodina bez dalších starostí navíc? Pak asi není na místě řešit, jestli životní pojištění ano či ne, ale položte si spíš otázku, jaké životko bude pro vás to nej. Vybírejte ale dobře. Mezi pojistkami jsou totiž samozřejmě velké rozdíly.

Řešíte, jestli je lepší životko s investiční složkou nebo bez? Netušíte, jaké životní pojištění vybrat? Vypracujeme vám zdarma komplexní finanční plán na míru a doporučíme kvalitní produkty, na které víme, že je 100% spolehnutí.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *