Říj 06

Budou hypotéky ještě levnější?

Navzdory vládním opatřením a aktuálnímu dění kolem nás hypoteční úvěry zaznamenávají opět svůj boom a padají rekordy v počtech podaných žádostí.

hypotéky v roce 2020

Co byste měli vědět o hypotékách v roce 2020?

🔵 Banky postupně uvolňují kohoutky a i ty, které ještě před půl rokem nechtěly půjčovat téměř nikomu, dnes fungují už jen s minimem omezení.

🔵 I ti, co pracují za našimi hranicemi, jsou již bráni na milost a až na pár výjimek nemají problém získat finance na své bydlení.

🔵 Samozřejmě i toto se může časem opět změnit… Hned po snížení sazeb ČNB na začátku koronavirové krize banky zareagovaly a šly s úroky dolů, nechaly si ovšem ještě nějakou marži na vykrytí případných ztrát z nesplácených úvěrů. Pomyslného dna se už některé z menších bank začaly dotýkat ke konci léta, a tak se můžeme v nabídkách setkat s úroky od 1,59 % p.a. Jako vždy je ovšem takto nízký úrok vykoupen podmínkou uzavřít další produkty jako pojištění schopnosti splácet a jiné. Pojištění od bank ale nedosahuje kvalit běžně dostupnýho pojištění a sleva na úrokové sazbě se tedy až tak nevyplatí, jak to na první pohled vypadá. Větší hráči na hypotečním trhu se úrokům pod 2 % p.a. zatím brání, ale konkurenční tlak dřív nebo později pravděpodobně způsobí, že i oni budou muset zlevnit.

🔵 Mnoha klientům, kteří uzavřeli v posledních letech hypoteční úvěr, se může zdát, že je nyní dobrá doba na REFINANCOVÁNÍ. Je potřeba si ale nejdříve ověřit ve své bance, jak vysoká bude SANKCE za splacení.

🔵 Některé banky se totiž vrátily k vyčíslování vysokých sankcí a proto nemusí samotné refinancování být vždy výhodné.

🔵 Nejjednodušší postup, jak zjistit, jestli se vám refinancování vyplatí, nebo zda dosáhnete na hypotéku, je kontaktovat kvalitního finančního poradce a nechat si od něj vše vyřídit 🤗

Třeba naši Alču s Vláďou, kteří vám tento článek napsali.

U nás ve Finovu si můžete být jistí, že přání našich klientů vyslyšíme a uděláme vše proto, abychom Vám pomohli získat vysněné bydlení včetně zajištění ušitého na míru.