Lis 10

Pojištění na blbost: vyberte si správný typ

Už se vám někdy stalo, že jste svou „blbostí“ způsobili újmu na zdraví či majetku někoho jiného? Tohle všechno se nám může stát v osobním životě, v zaměstnání i při podnikání. Jedna chybka takováhle chybka vás ale může přijít hooodně draho. Proto je dobré mít uzavřenou některou z tzv. pojistek na blbost. Pro každého se ale hodí jiný typ.

OBČANSKÁ ODPOVĚDNOST

Pojištění občanské odpovědnosti za škodu je velmi užitečná pojistka. Vztahuje se totiž na škody způsobené vaší neopatrností, ale také na škody způsobené provozem vašeho majetku nebo činností dalších členů vaší domácnosti. Rozbití zboží v obchodech, vytopení sousedů nebo po ublížení na zdraví, které někomu zaviníte třeba jízdou na tobogánu, na kole, na lyžích či na elektrokoloběžce, tyhle všechny nepříjemné situace řeší pojištění občanské odpověnosti za škodu. A nejen to. Kromě vás a dalších dvounohých členů vaší domácnosti se vztahuje i na vaše mazlíčky.

ZAMĚSTNANECKÁ ODPOVĚDNOST

Potřebujete se pojistit pro případ, že byste způsobili škodu vašemu zaměstnavateli? Podívejte se po pojištění zaměstnanecké odpovědnosti. Tenhle typ pojistky vás totiž kryje v případě, když nešťastnou náhodou nebo třeba svou neopatrností způsobíte např. poškození zboží při manipulaci, nabouráte služební auto. Pracujete jako pokladní nebo účetní? Pak je pro vás tenhle typ pojistky velmi vhodný. Zaměstnanecká odpovědnost totiž pokryje i případy, kdy v práci způsobíte finanční škodu.

PODNIKATELSKÁ ODPOVĚDNOST

Tuhle pojistku si sjednávají podnikatelé a firmy v různých odvětvích, aby byli chráněni při způsobení škody na zdraví a majetku klientů či zákazníků. Příkladem může být poškození auta, které automechanik opravuje, zničené vlasy (a s tím spojená psychická újma), které kadeřník poničil špatným namícháním barev či špatně naměřená a vyrobená kuchyň od truhláře.

Máte už svoji pojistku na blbost, ale nejste si jisti, jestli opravdu odpovídá vašim aktuálním potřebám? Rádi vám ji zdarma zkontrolujeme online.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *