Lis 21

Máte ve své životní pojistce PRACOVNÍ NESCHOPNOST?

Když k nám do Finova přijde nový klient, je jednou z prvních věcí, které s ním většinou probíráme, připojištění pracovní neschopnosti. Tahle užitečná součást životního pojištění vám totiž pomůže finančně překlenout i náročné období po úraze nebo dlouhodobější nemoci. Přesto ji většina lidí nemá. Jak to tedy s tou „neschopenkou” vlastně je a kdy, v jaké výši a jak ji můžete plnit?

Všechno, co byste měli vědět o připojištění pracovní neschopnosti

✅ pracovní neschopnost je stav, který určí lékař, kdy člověk nemůže vykonávat své zaměstnání z důvodu nemoci nebo úrazu.

✅ pracovní neschopnost je jedno z nejdůležitějších připojištění, většina starších pojistek ji postrádá!

✅ úkolem připojištění pracovní neschopnosti je zajištění rodiny v případě dlouhodobého výpadku příjmu. Mělo by dokrýt příjem rodiny, který je snížený.

✅ pracovní neschopnost využíváme především v případě, kdy do zaměstnání opravdu jít nemůžeme. Např. nádorové onemocnění, mozková mrtvice nebo vážný úraz. 

 ✅ karenční doba, od kdy dostáváme pojistné plnění, je různá. Může být vyplácena i zpětně od prvního dne. Nejobvyklejší karenční doby jsou od 15. dne, 29. dne a 59. dne.

✅ až 33 % nemocných se léčí se zády. Hodně pojišťoven má ale záda ve výluce. O tomhle typu nemoci je tedy důležité poradit se s poradcem.

✅ většina hlášení pojistných událostí je dnes online. U některých pojišťoven je třeba pracovní neschopnost nahlásit ihned.

✅ bez zkoumání příjmu můžeme dostávat až 650 Kč/den. Každá pojišťovna má ale jiné maximální limity.

✅ máte cukrovku, jiné onemocnění či jste prodělali více úrazů a myslíte si, že už vás nepojistí? Bez zkoumání zdravotního stavu můžete dostat až 300 Kč/den.

✅ pracujete v zahraničí? I tak můžete toto připojištění mít.

Kolik by stála pojistka s pracovní neschopností právě vás? Rádi vám to vypočteme.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *